top of page

20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби із захворювання раком молочної залози

Указом Президента України № 42/2005 від 17 січня 2005 року введено щорічне проведення 20 жовтня Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням раком молочної залози.

Злоякісні новоутворення молочної залози є найбільш поширеною хворобою в структурі онкологічної захворюваності та залишається не вирішеною проблемою, тому що в неї сконцентровані медичні., соціальні, біологічні, демографічні та інші питання, пов’язані з зростанням захворюваності та смертності працездатного населення.

За причиною смерті новоутворювання молочної залози складають одно з перших міст, що вказує на достатню актуальність проблеми. Ці втрати мають соціальне значення на національному рівні та негативно впливають на демографічну ситуацію, тому що молоді жінки репродуктивного віку 15-49 років складають майже одну третину кількості онкологічних хворих

Щорічно в Україні реєструються онкозахворювання репродуктивних органів з них більше, ніж у 16 тисяч – це рак молочної залози.

Основними методами, які дозволяють своєчасно виявити це захворювання, є самообстеження молочних залоз; клінічне обстеження молочних залоз; мамографія.

Рання діагностика РГЗ можлива за умов виконання програм:

  • самообстеження;

  • лікарських профілактичних оглядів, спостереження і лікування передпухлинної патології;

  • скринінгових обстежень і мамографічних досліджень.

bottom of page