top of page

Як обрати сімейного лікаря?

  1. Зверніться до амбулаторії, де працює сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. Візьміть з собою паспорт, картку платника податків (РНОКПП) і мобільний телефон. Зверніть увагу! Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини

  2. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему "Електронне здоров'я". Це зробить уповноважена особа закладу: реєстратор, медсестра, лікар тощо Зверніть увагу! Дані вносяться в електронну систему - не буде жодних бланків, форм, печаток. Після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему "Електронне здоров'я" для підтвердження. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи "Електронне здоров'я примірник декларації для перевірки. Важливо! Уважно перевірте свої дані. Якщо помітили помилку - скажіть про це уповноваженій особі медзакладу. Декларацію друкуватимуть до тих пір, поки все не буде правильно. Якщо все правильно - уповноважена особа роздруковує ще один примірник Зверніть увагу! Обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок.

  3. Пацієнт підписує 2 примірники декларації Зверніть увагу! Уповноважена особа проставляє відмітку з датою на обох примірниках декларації. Один із примірників залишається у вас, інший - у медзакладу.

Ось і все! Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачуватиме закладу, у якому працює обраний вами лікар.


 

Також, ви можете ознайомитись із презентацією "Як обрати сімейного лікаря?", натиснувши кнопку нижче


 

Для чого підписувати декларацію з лікарем?

Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад.

Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.


 

Відповіді на найбільш поширені питання щодо підписання декларацій


Загальні питання

Для чого підписувати декларацію з лікарем?

Коли будуть бланки декларацій у моїй амбулаторії?

З яким лікарем можна підписати декларацію?

Чи потрібен пацієнту ЕЦП для підписання декларації?

Чи правда, що в декларації є пункт «третя стать»?

Чи правда, що форма декларації в електронній системі відрізняється від тої, що зараз є в нормативних документах?

Чи легальні декларації, які були підписані під час пілотного проекту? Чи треба їх заново підписувати?

Чи захищені персональні дані в електронній системі?

Деталі підписання декларації

Чи можу я підписати декларацію з будь-яким вузьким спеціалістом, але за спеціальністю вона педіатр/сімейний лікар/терапевт?

Чи обов'язково потрібно обрати лікаря у квітні?

Чи має декларація строк дії?

Як пацієнту підписати декларацію без паспорта громадянина України?

Чи може лікар відмовити у підписанні декларації?

Як може підписати декларацію людина, яка фізично не може прийти у заклад?

Як пацієнту підписати декларацію без картки платника податків?

Чи можливе підписання декларацій з кількома лікарями?

Підписання декларації дитини

Як підписати декларацію дитині?

Чи потрібна присутність обох батьків для підписання декларації?

До якого віку дитину обслуговує педіатр?

Чи мають дитина і батьки обслуговуватися в одному закладі чи в одного сімейного лікаря?


Взаємини лікаря і пацієнта

Що робити, якщо мій лікар звільнився?

Що робити, якщо мій лікар пішов у відпустку або на лікарняний?

Що робити, якщо я захворів в іншому місці?

Які тепер послуги надаватиме сімейний ліка/терапевт/педіатр?

Чи правда, що відмінили виклики сімейного лікаря додому?

Чи можна буде без декларації потрапити до свого дільничного терапевта?

Чи можна буде у 2018 році потрапити до вузьких спеціалістів без направлення сімейного лікаря? Чи можна буде ходити до вузьких спеціалістів без направлення після підписання декларації?


bottom of page